Smite

PC PS4 Xbox One
Dodaj do ulubionych Strona oficjalna
5.8

Ocena

Smite
Opis

Smite jest internetowym polem walki bogów z gatunku MOBA gdzie na przeciw siebie stają drużyny 5vs5. Gracze do wyboru mają zróżnicowaną listę bóstw i ich unikalne moce.

Smite to gra w stylu DotA, w której gracze wybierają swoich bohaterów inspirowanych bogami, takimi jak Zeus czy Odyn. Gracze rywalizują ze sobą na arenie, gdzie zmierzyć się mogą z innymi graczami bądź postaciami kontrolowanymi przez komputer. Każda postać jest wyjątkowa i oferuje coś innego w trakcie gry, więc gracze muszą zrównoważyć swój zespół, aby odnieść sukces. Gra wykorzystuje widok perspektywy trzeciej osoby, sterowanie bohaterem natomiast pochodzi z tradycyjnych gier akcji.

Gra oferuje wiele różnych trybów gry, a najbardziej popularny jest Conquest. Gracze tworzą dwa zespoły, od 3 do 5 w każdej drużynie. Wszyscy gracze rozpoczynają po przeciwnych stronach mapy. Zanim gracze przejdą do rozgrywki, zostaje im przydzielone złoto (zwykle 1500) aby móc zakupić pierwsze przedmioty. Dzięki nim dostajemy specjalne bonusy, które zwiększają zdolności naszego boga. Każdy linia broniona jest przez Feniksa, któremu pomaga para dodatkowych wież obronnych. Feniksy i wieże zadają obrażenia wrogom, którzy znajdują się w ich zasięgu. Celem każdej gry jest zniszczenie Feniksa i Tytana przeciwnej drużyny. Tytan jest olbrzymim wojownikiem, którego trzeba pokonać, aby wygrać mecz.

Przed każdą grą, gracze mają do wyboru boga. Bogowie są odpowiednikami bohaterów z League of Legends czy DotA. Obecnie gracze mogą wybierać pomiędzy 64 bogami i nieśmiertelnymi z siedmiu różnych panteonów: chiński, egipski, grecki, hinduski, Majów, Wikingów i rzymskiej mitologii. Dwóch graczy z tej samej drużyny nie może wybrać tego samego boga, ale mogą wybrać bohaterów z tego samego panteonu. Gracz kontroluje boga w perspektywy trzeciej osoby, który jest unikalną cechą dla gier wieloosobowych walk na arenie. Każdy bóg ma atak podstawowy i cztery dodatkowe zaklęcia. Te czary są nabywane i ulepszane za każdym razem, gdy poziom gracza się podniesie. Doświadczenie bogów wzrasta za każdym razem gdy są w pobliżu zabijanych stworów, niszcząc wieże lub feniksy i oczywiście zabijając wrogich graczy. Maksymalny poziom to 20, a każdy kolejny poziom jest trudniejszy do osiągnięcia. Złoto, które jest używane na zakup sprzętu gromadzimy zabijając wrogów, sprzedając posiadane przedmioty a także napływa nam w określonych odstępach czasowych.

Na obszarach (zwanymi „jungle”) pomiędzy trzema frontami, w określonych lokalizacjach okresowo pojawiają się sterowane komputerowo potwory. Zabijanie tych potworów daje nam „buff”, który na określony czas, w zależności od zabitego monstrum, zwiększa regenerację many i obniża czas ponownego użycia zaklęcia, podnosi zadawane obrażenia, zwiększa prędkość ruchu lub szybkość ataku. Istnieją dwa specjalne potwory neutralne, które pojawiają się rzadziej – Fire Giant i Gold Fury. Zabicie ich daje całej drużynie potężne buffy lub złoto. Spotkać można również potwory, które dają tylko doświadczenie i złoto.

Zalecane wymagania

 • OS: 64-bit: Vista, 7, 8
 • Procesor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
 • RAM: 4 GB
 • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6950
 • DirectX: 11
 • Dysk twardy: 10 GB

Minimalne wymagania

 • OS: Windows XP SP2, Vista / 7
 • Procesor: Core 2 Duo 2.4 GHz / Althon X2 2.7 GHz
 • Grafika: ATI Radeon 3870 + / Nvidia GeForce 8800 GT +
 • DirectX: 9.0c
 • Dysk twardy: 10 GB

Napisz komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.Pola wymagane oznaczone są *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Przywrócenie hasła